Karpacz Karpacz

KarpaczKarpacz

Prapremiera spektaklu teatralnego „Kochanie na kredyt” 16 listopada w Karpaczu

Już 16 listopada na scenie teatralnej Hotelu Gołębiewski prapremiera najnowszego spektaklu Marcina Szczygielskiego, w reżyserii Olafa Lubaszenki pt. „Kochanie na kredyt”.

OD AUTORA:

Żyjemy w świecie najróżniejszych „holizmów” – uzależnienia stają się naszą naturą, a dostępnych używek przybywa z dnia na dzień. Uzależniamy się już nie tylko do chemicznych substancji, ale od czynności i uczuć na skalę niespotykaną do tej pory w historii cywilizacji. Internet, zakupy, telewizja, seks, przyjemności, higiena, jedzenie, popularność – przedawkowane wpędzają nas    w kłopoty nie mniejsze, niż nadmiar alkoholu. Anna to dziewczyna sukcesu –    w pogoni za życiowym powodzeniem wpada w spiralę uzależnień, a uzależnić potrafi się w równym stopniu od kochania, jak i od kupowania. Chłopak wymyka jednak jej się z rąk, na progu mieszkania staje komornik z obstawą,      w dodatku niezbyt lubiana do tej pory macocha nagle odkrywa w sobie pokłady instynktu macierzyńskiego, które obsesyjnie manifestuje. Osaczona dziewczyna próbuje zapanować na rozsypującymi się elementami układanki, jednak uzależnienia wciąż biorą górę…

„Kochanie na kredyt” to komedia z elementami farsy – wypukłe zwierciadło, którego zniekształcenie komicznie wyolbrzymia szczegóły rzeczywistości. Każde powiększenie ma jednak to do siebie, że daje widzowi szansę dostrzeżenia pozornie nieistotnych detali determinujących nasze życie, a z tego spostrzeżenia płynie konkretna nauka – w dzisiejszym świecie niezwykle łatwo jest pomylić pragnienie z nałogiem.

                                                                                                             Marcin Szczygielski

OPIS POSTACI:

Anna (AGNIESZKA SIENKIEWICZ) – trzydzieści lat, mieszka w dużym mieście, jest samotna. Poszukuje od kilku miesięcy pracy, wcześniej prowadziła   w telewizji porannej kącik poświęcony gotowaniu, bo udało jej się wygrać casting na gospodynię programu. Skończyła kulturoznawstwo. Rozstała się niedawno ze swoim chłopakiem, który pracuje w telewizji i rzucił ją, gdy straciła pracę. Anna jest w nim ciągle zakochana (a przynajmniej tak jej się wydaje) i liczy na to, że do siebie wrócą. Dziewczyna wymyśla najróżniejsze preteksty, aby się z nim spotkać – dzwoni o najróżniejszych porach dnia i nocy, zmusza aby do niej przyjeżdżał itd. Anna jest uzależniona od zakupów. Pomimo tego, że nie zarabia, bez przerwy coś kupuje, tonąc w coraz większych długach i nie jest      w stanie spłacać ogromnych kredytów, które zaciągała na mieszkanie i jego wyposażenie.

Paweł (BARTEK KASPRZYKOWSKI) – były chłopak Anny, koło czterdziestki. Przystojny facet, który do swojego wyglądu przywiązuje ogromną uwagę.         W życiu nastawiony jest przede wszystkim na karierę, uwielbia imprezy z czerwonym dywanem i błyski fleszy papparazzich. Jest tak skupiony na sobie, że nie potrafi zbudować żadnej relacji. Annę traktował instrumentalnie – dopóki robiła karierę w tv chętnie się z nią pokazywał publicznie. Pochodzi z bardzo zamożnej rodziny, nie martwi się więc pieniędzmi. W gruncie rzeczy jest jednak przyzwoitym człowiekiem i martwi się o Annę, kiedy więc ta dzwoni do niego, za każdym razem przyjeżdża. Nie ma pojęcia o finansowych kłopotach dziewczyny. Ma pewien osobisty problem, z którym się boryka.

Grażyna (TAMARA ARCIUCH) – macocha Anny, która nie pracuje. Rozwiodła się z ojcem dziewczyny kilka lat temu, marzy o kolejnej miłości, zwłaszcza, że jest młoda. Dopóki była z ojcem Anny, nie przepadała za pasierbicą, jednak po rozwodzie bardzo się do niej zbliżyła – z punktu widzenia dziewczyny nawet aż za bardzo. Ze wszystkich sił próbuje zastąpić Annie nieżyjącą matkę. Jest zagorzałą wielbicielką jogi, salonów kosmetycznych i zdrowego trybu życia. Angażuje się w dziesiątki zajęć, chodzi na kurs fotografii, warsztaty poetyckie, scenopisarskie itp. Założyła sobie właśnie profil na portalu randkowym, codziennie publikuje swoje nowe zdjęcia i nie rozstaje się ze smartphonem, bez przerwy sprawdzając skrzynkę mailową. Nienawidzi Pawła za to jak potraktował jej córkę, zresztą od początku uważała, że chłopak ją wykorzystuje. Ciągle odwiedza Annę bez uprzedzenia.

Dominik (FILIP BOBEK) – komornik, którego zadaniem jest zajęcie majątku Anny. Ma trzydzieści parę lat, kilka miesięcy temu rzuciła go żona, która związała się z jego byłym przyjacielem, egzekutorem sądowym. Dominik nie znosi swojej pracy, bo ma na nią zbyt miękkie serce, ale nie umie niczego zmienić w swoim życiu, chociaż marzy o tym, aby prowadzić własną, włoską restaurację. Zna Annę z widzenia, bo oglądał w tv jej kącik kulinarny, jednak początkowo się z tym nie zdradzi. Pozornie jest dosyć szorstki w obyciu, jednak ma bardzo szlachetną i skłonną do poświęceń naturę (typ amanta z powieści Jane Austen).

Łucjan (PIOTR ZELT) – ochroniarz komornika,  z intrygującą przeszłością, chodzący z Dominikiem jako jego obstawa. Kawaler, małomówny, zgrywa twardziela, ale ma duszę romantyka i jest nieśmiały w stosunku do kobiet. Grażynę spotyka podczas odwiedzin z komornikiem. Nieoczekiwanie następuje zwrot akcji, a spotkanie Grażyny zdeterminuje jego całe życie.

 

Rezerwacja biletów: 533 509 857 lub scenateatralna@gmail.com

Podobnie, jak w przypadku poprzedniego spektaklu teatralnego pt.: „Single i remiksy” wierzymy, że „Kochanie na kredyt” stanie się także hitem teatralnym. „Single i remiksy” zagrano 100 razy w ciągu ośmiu miesięcy przy pełnych widowniach, wielokrotnie nagradzano owacjami na stojąco.

Zapraszamy do odwiedzenia stron:  fanpage na FB www.facebook.com/kochanienakredyt   oraz www.kochanienakredyt.pl

AKT. PLAKAT KOCHANIE NA KREDYT

 

Partnerzy

share